Duschvägg Macro Design Empire KlarglasFärg: Gun Metal, Bredd: 850 mm
8 385 kr
5 870 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
850x2010 mm
Profil:
Gun Metal

Empire Klarglas
Färg: Gun Metal, Bredd: 850 mm
5 870 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschvägg Macro Design Empire Svart Klarglas är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschvägg Macro Design Empire Svart Klarglas är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DESK85GKL |
| Storlek | 850x2010 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 850 mm |
| Djup | 30 mm |
| Storlek | 850x2010 mm |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Profil | Gun Metal |
| Färg | Gun Metal |
| Handtag | Handtagsprofil |
| Hängning | Vändbar |
| Vikt | 30 kg |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Aluminium |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7377780 |
| EAN-nr | 7332512235278 |


