Duschvägg Macro Design Empire SpröjsFärg: Vit, Storlek: 950x2010 mm
Rek. pris 8 385 kr
5 875 kr
Se priset!
Vald variant
Storlek:
950x2010 mm
Färg:
Vit
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
DuschsetDuschset Macro Design Nifty
1 085 krTakduschsetTakduschset Macro Design Asti Vit
13 585 kr
Empire Spröjs
Färg: Vit, Storlek: 950x2010 mm
5 875 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Macro Design Empire är med sina aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschvägg Macro Design Empire är med sina aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Empire duschväggar ger en luftig och öppen känsla i badrummet. De mindre modellerna är bra alternativ till ett mindre badrum, medan de större skapar en pampig känsla.
Spröjsen som ramar in och förhöjer den industriella designen sitter på utsidan för enklare rengöringen. Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden, höjden är 2010 mm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Spröjsen som ramar in och förhöjer den industriella designen sitter på utsidan för enklare rengöringen. Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden, höjden är 2010 mm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DESK95SVKL |
| Profil | Vit |
| Storlek | 950x2010 mm |
| Glastyp | Klarglas med spröjs |
| Bredd | 950 mm |
| Storlek | 950x2010 mm |
| Höjd | 2010 mm |
| Handtag | Handtagsprofil |
| Serie | Empire |
| Färg | Vit |
| Placering | Mot vägg |
| Vikt | 32 kg |
| Form | Rak |
| Typ | Duschvägg med spröjs |
| Material | Aluminium |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Djup | 30 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7333859 |
| EAN-nr | 7332512136681 |
