Duschvägg Macro Design Flow Skärmvägg Fast
fr.6 185 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Flow Skärmvägg Fast
6 185 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschvägg Macro Design Flow är en fast skärmvägg med härdat säkerhetsglas och lackade profiler. Skärmväggen levereras med justerbart golvstöd, justerbara takstöd och tätning mot golv. Kan monteras fristående från golv, med tätningslist eller tät mot golv utan list.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschvägg Macro Design Flow är en fast skärmvägg med härdat säkerhetsglas och lackade profiler. Skärmväggen levereras med justerbart golvstöd, justerbara takstöd och tätning mot golv. Kan monteras fristående från golv, med tätningslist eller tät mot golv utan list.
Takstödet är justerbart till takhöjden 270 cm, skärmväggens faktiska höjd är 186 cm. Skärmväggen klarar 3,5 cm rörgenomföring som standard, kan kompletteras med TR-3 profil som bygger ut 3 cm eller TR-5 profil som bygger 5 cm eller en DST draperistång.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | MSKTV065KLNM |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 650, 750, 850 mm |
| Glastyp | Frostat Glas, Klarglas |
| Profil | Natur, Vit |
| Höjd | 1860 mm |
| Serie | Flow |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Justerbar | 0 - 840 (höjdled) mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 4 mm |
| Vikt | 9, 10, 11 kg |
