Duschvägg Macro Design Grace Fri1400 mm, Guld, Tonat Glas
22 885 kr
Vald variant
Storlek (mm):
1400x2000
Färg:
Guld
Glastyp:
Tonat Glas
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
DuschsetDuschset Macro Design Nifty
1 085 krTakduschsetTakduschset Macro Design Asti Vit
13 585 kr
Grace Fri
1400 mm, Guld, Tonat Glas
22 885 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Grace Fri från Macro Design är en elegant walk-in-dusch i form av en bredare skärmvägg med två stag. Den minimalistiska designen på badrumsserien Grace tilltalar många i form och uttryck och skapar ett lyxigt badrum med stora glasytor och vackra detaljer. Denna duschvägg är en lyxig duschlösning i stilren design tillverkad av 8 mm glas. Det är en imponerande dusch då glaset nästan känns svävande och ger ett luftigt intryck i badrummet. Den levereras med två snygga stag för ökad stabilitet och två eleganta golvstöd.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschvägg Grace Fri från Macro Design är en elegant walk-in-dusch i form av en bredare skärmvägg med två stag. Den minimalistiska designen på badrumsserien Grace tilltalar många i form och uttryck och skapar ett lyxigt badrum med stora glasytor och vackra detaljer. Denna duschvägg är en lyxig duschlösning i stilren design tillverkad av 8 mm glas. Det är en imponerande dusch då glaset nästan känns svävande och ger ett luftigt intryck i badrummet. Den levereras med två snygga stag för ökad stabilitet och två eleganta golvstöd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DSLFVD140TO |
| Storlek | 1400x2000 mm |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 1400 mm |
| Glastyp | Tonat Glas |
| Profil | Guld |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Grace |
| Färg | Guld |
| Blandare | Nej |
| Vikt | 55 kg |
| Justerbar | 0-3 mm mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Ställbar | Ja |
| RSK-nr | 7333263 |
| EAN-nr | 7332512123940 |
