Duschvägg Noro Frost 115 KlarglasKrom
Rek. pris 4 495 kr
4 118 kr
3 370 krSpara 18 %Kampanj
Vald variant
Profil:
Aluminium

Frost 115 Klarglas
Krom
3 370 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Noro Frost 115 med klarglas är en elegant duschvägg med stabilt 8 mm tjockt härdat säkerhetsglas som ger ett gediget intryck. Levereras med knopp för handduk.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschvägg Noro Frost 115 med klarglas är en elegant duschvägg med stabilt 8 mm tjockt härdat säkerhetsglas som ger ett gediget intryck. Levereras med knopp för handduk.
Draperistången på 120 cm är kapbar. Klarar golvfall upp till 10 mm.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 2030 |
| Storlek | 1150 mm |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 1150 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Profil | Aluminium |
| Färg | Krom |
| Blandare | Nej |
| Vikt | 49 kg |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Justerbar | Kapbar draperistång mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| RSK-nr | 7340872 |
| EAN-nr | 7340032420302 |
