Duschvägg Noro Frost 115 Linjeglas
fr.5 995 kr
fr.4 495 krSpara 25 %Kampanj
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Frost 115 Linjeglas
4 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Frost är en serie raka och eleganta duschväggar. Finns i varianter med stång och profiler i silvermatt eller svart matt finish och med glas i flera spännande utföranden. I serien finns modeller för placering i hörn samt mer centralt i rummet.
Varumärke
NoroBeskrivning
Frost är en serie raka och eleganta duschväggar. Finns i varianter med stång och profiler i silvermatt eller svart matt finish och med glas i flera spännande utföranden. I serien finns modeller för placering i hörn samt mer centralt i rummet.
Säkerhetsglas 8 mm tjockt. Draperistången är 120 cm och lätt att kapa till önskad längd. Stången kan fästas mot vägg eller tak. Robust konstruktion med kraftig aluminiumprofil. Klarar golvfall på upp till 10 mm.
Profil för utvändig rördragning finns att köpa till.
Profil för utvändig rördragning finns att köpa till.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 1150 mm |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 1150 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Profil | Aluminium, Svart |
| Färg | Nickel, Svart |
| Blandare | Nej |
| Justerbar | 1130-1140 mm |
| Glastyp | Linjeglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Öppningsbredd | <1200 mm |
