Duschvägg Noro Frost 90 LinjeglasProfil: Svart, B: 900 mm
4 995 kr
Se priset!
Vald variant
Profil:
Svart
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Frost 90 Linjeglas
Profil: Svart, B: 900 mm
4 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Frost är en serie raka och eleganta duschväggar. Finns i varianter med stång och profiler i silvermatt eller svart matt finish och med glas i flera spännande utföranden. I serien finns modeller för placering i hörn samt mer centralt i rummet.
Varumärke
NoroBeskrivning
Frost är en serie raka och eleganta duschväggar. Finns i varianter med stång och profiler i silvermatt eller svart matt finish och med glas i flera spännande utföranden. I serien finns modeller för placering i hörn samt mer centralt i rummet.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Niclas EVerifierad köpare
för 1 år sedanEn bra produkt
Fanny TVerifierad köpare
för 1 år sedanOtroligt fin och stabil.
+ Snygg
+ Lättmonterad
- Finns inga nackdelar
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 302092 |
| Storlek | 900 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Profil | Svart |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Öppningsbredd | <1200 mm |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Justerbar | 880-890 mm |
| Glastyp | Linjeglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| EAN-nr | 7340032400519 |

