Duschvägg Noro Frost DV Klarglas
Rek. pris 4 190 kr
fr.2 995 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Frost DV Klarglas
2 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Noro Frost DV är en stilren duschavskärmning med stora glasytor i härdat säkerhetsglas som är mycket lätt att hålla rent. Duschväggen är utrustad med draperistång 120 cm som är lätt att kapa till önskad längd. Duschvägg Noro Frost DV har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschväggen klarar golvfall på upp till 10 mm.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschvägg Noro Frost DV är en stilren duschavskärmning med stora glasytor i härdat säkerhetsglas som är mycket lätt att hålla rent. Duschväggen är utrustad med draperistång 120 cm som är lätt att kapa till önskad längd. Duschvägg Noro Frost DV har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschväggen klarar golvfall på upp till 10 mm.
Profil för utvändig rördragning finns att köpa till.
Dokument
Recensioner
Martin LVerifierad köpare
för 2 månader sedanMotsvarar förväntningarna helt och fullt.
Afsaneh MVerifierad köpare
för 1 år sedanBra kvalitet på glaset
Veronica EVerifierad köpare
för 1 år sedanBra att den kan justeras. Bra glas
Birgitta HVerifierad köpare
för 7 år sedan+ Snyggt när det kom på plats - inte så bra monteringsinstruktion
Mattias KVerifierad köpare
för 7 år sedanKänns robust och var mycket enkel att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 700, 800, 900, 1150 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Profil | Blank aluminium |
| Blandare | Nej |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Öppning | 1200 mm |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Vikt | 21 kg |
| Justerbar | 1130-1140, 680-690, 780-790, 880-890 mm |

