Duschvägg Svedbergs 180° Rista FastBxH: 88x200 cm, Svart Matt profil, Klarglas
10 280 kr
8 224 krSpara 20 %Kampanjtom 30/4
Vald variant
Bredd:
880 mm

180° Rista Fast
BxH: 88x200 cm, Svart Matt profil, Klarglas
8 224 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Svedbergs 180° Rista Fast andas industriell känsla och ger badrummet ett lite råare uttryck. 180° Rista Fast består av en fast skärmvägg inkl stag och golvfäste.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschvägg Svedbergs 180° Rista Fast andas industriell känsla och ger badrummet ett lite råare uttryck. 180° Rista Fast består av en fast skärmvägg inkl stag och golvfäste.
Denna tröskelfria dusch är handikappvänlig och den är tillverkad av härdat säkerhetsglas (8 mm). Duschväggen installeras med dolda montage och klämskruvar.
Höjd 200 cm (201 cm ovankant stag).
Kan monteras tätt mot vägg.
Höjd 200 cm (201 cm ovankant stag).
Kan monteras tätt mot vägg.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 692788 |
| Typ | Duschvägg med spröjs |
| Bredd | 880 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | 180° |
| Profil | Svart matt |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Justerbar | 0-8 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Ställbar | Ja |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7333731 |
| EAN-nr | 7323100243416 |










