Duschvägg Svedbergs Skoga Fast
Nyhet
Rek. pris 5 990 kr
fr.4 373 kr
Se priset!
Välj variant

Skoga Fast
4 373 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Skoga med fast skärmvägg som levereras komplett med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv. Härdat säkerhetsglas 6 mm.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschvägg Skoga med fast skärmvägg som levereras komplett med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv. Härdat säkerhetsglas 6 mm.
Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschväggen kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm. Duschväggen är inte justerbar.
Dokument
Recensioner
KarlVerifierad köpare
för 1 år sedanEn prisvärd duschvägg. Tänkte använda utan gummilisten nedertill men fick sätta dit den efteråt då det stänkte ut lite vid sidan annars. Väggen i sig, bra och lättmonterad och lättskött.
Karl-ErikVerifierad köpare
för 2 år sedanBlev precis som tänkt
+ Bara plus
- Inget
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Produkttyp | Duschvägg, Skärmvägg Fast |
| Bredd | 670, 700, 770, 800, 870, 900 mm |
| Glastyp | Frostat glas, Klarglas, Rökfärgat glas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Blank Aluminium, Matt Aluminium, Mattsvart |
| Färg | Aluminium, Svart |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Form | Rak |
| Placering | Mot vägg |
| Hängning | Vändbar |
| Garanti | 20 år |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 704-724, 804-824, 904-924 mm |
| Vikt | 27, 28, 30 kg |
| Härdat Glas | Ja |
| Ställbar | Ja |



