Duschvägg Svedbergs Skoga Fast80x3x198, Blank Aluminium profil och klarglas
Rek. pris 5 990 kr
4 493 kr
4 373 krSänkt pris!
Vald variant
Profil:
Blank Aluminium
Bredd:
800 mm
Glastyp:
Klarglas

Skoga Fast
80x3x198, Blank Aluminium profil och klarglas
4 373 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Skoga med fast skärmvägg som levereras komplett med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv. Härdat säkerhetsglas 6 mm.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschvägg Skoga med fast skärmvägg som levereras komplett med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv. Härdat säkerhetsglas 6 mm.
Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschväggen kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm. Duschväggen är inte justerbar.
Dokument
Recensioner
KarlVerifierad köpare
för 1 år sedanEn prisvärd duschvägg. Tänkte använda utan gummilisten nedertill men fick sätta dit den efteråt då det stänkte ut lite vid sidan annars. Väggen i sig, bra och lättmonterad och lättskött.
Karl-ErikVerifierad köpare
för 2 år sedanBlev precis som tänkt
+ Bara plus
- Inget
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 6120048 |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 800 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Blank Aluminium |
| Färg | Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Justerbar | 804-824 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Vikt | 28 kg |
| Garanti | 20 år |
| Ställbar | Ja |
| Härdat Glas | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Form | Rak |
| Placering | Mot vägg |
| RSK-nr | 7332654 |
| EAN-nr | 7323100223234 |



