Duschhörn INR Arc 13 MåttanpassadGlas: Grått glas, Profil: Svart
28 390 kr
23 564 krSpara 17 %Kampanj
Vald variant
Glastyp:
Grått glas
Profil:
Svart
Handtag:
A (Yttermått):
mm
B (Yttermått):
mm
Höjd:
mm

Arc 13 Måttanpassad
Glas: Grått glas, Profil: Svart
23 564 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
INRBeskrivning
Denna stilrena duschhörna består av en fast vägg och en dörr på vardera sida.
Med modellerna i serien ARC skapar du ett rent och avskalat uttryck, och rum för dig – och för dina tankar. ARC-duscharna saknar tätningslister som standard. Därför är det särskilt viktigt att golvet har rätt lutning, så att vattnet rinner mot golvbrunnen. Storleken väljs enligt mått A (Dörr) och B (Fast vägg).
VIKTIGT!Staget bygger 35 mm ovanför glaset. Yttermått avser invändigt hörn till utsida glas.
Modellen är vändbar.
VIKTIGT!Staget bygger 35 mm ovanför glaset. Yttermått avser invändigt hörn till utsida glas.
Modellen är vändbar.
Egenskaper
| Varumärke | INR |
| Art.Nr. | 11303100 |
| Storlek | Måttanpassad mm |
| Glastyp | Grått glas |
| Profil | Svart |
| Serie | Arc |
| Handtag | Draghantag, Grepp Kvadrat |
| Ytbehandling | Ingen |
| Max A Mått | 1000 mm |
| Max B Mått | 1200 mm |
| Max Höjd | 2000 mm |
| Form | Rak |
| EAN-nr | 7392102026419 |



