Duschset FM Mattsson Venado Krom
984 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschset FM Mattsson Venado Krom är en stilren duschlösning i kromat utförande. Detta duschset levereras med en handdusch (Ø78 mm), duschslang (1,5 m), en transparent tvålkopp samt en duschstång med fasta väggfästen (610 mm). Duschsetet är dessutom utrustat med den energi- och vattenbesparande funktionen EcoFlow.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Duschset FM Mattsson Venado Krom är en stilren duschlösning i kromat utförande. Detta duschset levereras med en handdusch (Ø78 mm), duschslang (1,5 m), en transparent tvålkopp samt en duschstång med fasta väggfästen (610 mm). Duschsetet är dessutom utrustat med den energi- och vattenbesparande funktionen EcoFlow.
Komplettera ditt duschset med en blandare.
EcoFlow
Funktionen EcoFlow är ett sätt att spara på vatten och energi. EcoFlow är en flödesreglerare som reglerar vattenflödet och begränsar det till 9 l/min vid 3 bar tryck. Detta gör att du sparar vatten, energi och pengar utan att tumma på din komfort.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
EcoFlow
Funktionen EcoFlow är ett sätt att spara på vatten och energi. EcoFlow är en flödesreglerare som reglerar vattenflödet och begränsar det till 9 l/min vid 3 bar tryck. Detta gör att du sparar vatten, energi och pengar utan att tumma på din komfort.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Dokument
Recensioner
Tord NVerifierad köpare
för 7 år sedanJag ville ha en rel. enkel, funktionell o hyfsat billig dusch och denna dusch motsvarade mina önskemål.
John A K NVerifierad köpare
för 7 år sedanSkulle fått fem, duschhandtaget varit lättare. Annat funkar det bra
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9315-0900 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 610 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Nej |
| Funktion | EcoFlow |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Serie | Venado |
| Duschhuvud | 78 mm |
| Produkttyp | Duschset |
| RSK-nr | 8197641 |
| EAN-nr | 7391887227103 |

