Duschset FM Matttson Ebro med Babyduschfunktion
2 331 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschset FM Matttson Ebro med Babyduschfunktion är en stilren duschslösning i kromat utförande. Duschsetet levereras med en handdusch, duschslang, dubbel tvålhylla samt en duschstång med flexibelt väggfäste (maximalt avstånd 830 mm).
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Duschset FM Matttson Ebro med Babyduschfunktion är en stilren duschslösning i kromat utförande. Duschsetet levereras med en handdusch, duschslang, dubbel tvålhylla samt en duschstång med flexibelt väggfäste (maximalt avstånd 830 mm).
Handduschen (Ø120 mm) har tre stråltyper varav den ena är extra mjuk och passar bra som babydusch. Handduschen har dessutom en kalkavvisande sil för att din dusch ska hålla länge och är utrustad med EcoFlow (12 l/min) som är en flödesbegränsande funktion utan att tumma på din komfort.
Komplettera ditt duschset med en blandare.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Komplettera ditt duschset med en blandare.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 8197633 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 1000 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Nej |
| Funktion | EcoFlow |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 1,75 m |
| Serie | Ebro |
| Duschhuvud | 22 mm |
| Produkttyp | Duschset |
| RSK-nr | 8197633 |
