Takdusch Mora INXX Shower System S6
6 476 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takdusch Mora Inxx Shower System S6 är en elegant duschlösning med en lyxig takdusch (Ø45) med svarta detaljer för att du ska kunna ta en avslappnande och välgörande dusch. Detta duschset levereras dessutom med en stilren pinnhanddusch (Ø27 mm), en metallomspunnen duschslang (1,75 m) med en PVC- och BPA-fri innerslang samt en duschstång med justerbart väggfäste. Duschstången kan dessutom kapas vid behov.
Varumärke
MoraBeskrivning
Takdusch Mora Inxx Shower System S6 är en elegant duschlösning med en lyxig takdusch (Ø45) med svarta detaljer för att du ska kunna ta en avslappnande och välgörande dusch. Detta duschset levereras dessutom med en stilren pinnhanddusch (Ø27 mm), en metallomspunnen duschslang (1,75 m) med en PVC- och BPA-fri innerslang samt en duschstång med justerbart väggfäste. Duschstången kan dessutom kapas vid behov.
Komplettera detta duschset med en blandare.
Duschsetet har en omkastare med keramisk tätning och den kan monteras med vredet framåt eller åt sidan.
Övrigt
- Flöde takdusch: 14 l/min
- Flöde handdusch: 9 l/min
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Duschsetet har en omkastare med keramisk tätning och den kan monteras med vredet framåt eller åt sidan.
Övrigt
- Flöde takdusch: 14 l/min
- Flöde handdusch: 9 l/min
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Art.Nr. | 130010 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 1231 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Utlopp | Uppåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Nej |
| Funktion | Mora Eco |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 1,75 m |
| Serie | INXX |
| Duschhuvud | 45 mm |
| Produkttyp | Takdusch |
| RSK-nr | 8180923 |
| EAN-nr | 7391887229015 |

