Takduschset Bathlife Dagg TappKrom, 160 CC
Rek. pris 7 899 kr
4 599 kr
1 499 krSpara 67 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Krom
CC-mått:
160 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Dagg Tapp
Krom, 160 CC
1 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takduschset Bathlife Dagg Tapp är en takdusch med badkarsblandare. Dagg Tapp är ett komplett takduschset i modern design som passar in i de flesta badrum. Dagg Tapp är ett takduschset med en tryckbalanserad termostatblandare med badkarspip och ett säkerhetsstopp på 38 grader, en takdusch, en handdusch med duschslang samt en duschstång.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Takduschset Bathlife Dagg Tapp är en takdusch med badkarsblandare. Dagg Tapp är ett komplett takduschset i modern design som passar in i de flesta badrum. Dagg Tapp är ett takduschset med en tryckbalanserad termostatblandare med badkarspip och ett säkerhetsstopp på 38 grader, en takdusch, en handdusch med duschslang samt en duschstång.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
Rengöring
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
Rengöring
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Anna LVerifierad köpare
för 1 år sedanInformationen från säljare på Bygghemma stämmer ej. Det är definitivt INTE standardmått på teleskopröret och takduschröret, eftersom det är 19 mm. Dessutom sitter handduschfästet UNDER väggfästet, så handduschen hamnar i knähöjd.
+ Snygg
- Mycket udda rördimensioner
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401054035 |
| Färg | Krom |
| CC-mått | 160 mm |
| Höjd | 1175 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Utlopp | Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Blank |
| Blandare | Ja |
| Montering | För vägg |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Material | Mässing |
| Serie | Dagg |
| Duschhuvud | 225 mm |
| Produkttyp | Takduschset |
| EAN-nr | 7330027151687 |


