Takduschset Habo Magnolia 150 cc
Rek. pris 4 703 kr
fr.2 726 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Magnolia 150 cc
2 726 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Modernt och stilrent takduschset. Inklusive termostatblandare, cc 150 mm. Handdusch med tre stråltyper och 1,5 meter duschslang, diameter duschhuvud 110 mm. Stor rund takdusch med diameter 250 mm. Med antikalkfunktion. Rubber Clean-gummi på munstycket gör att det är enkelt att avlägsna kalk. Omkastare för att växla mellan handdusch och takdusch. Tryckreglerande för att undvika skållning. Vattensparfunktion, 6,5 liter / minut. Takduschen är höj- och sänkbar, 1000-1365 mm. Blandarfästen ingår ej.
Varumärke
HaboBeskrivning
Modernt och stilrent takduschset. Inklusive termostatblandare, cc 150 mm. Handdusch med tre stråltyper och 1,5 meter duschslang, diameter duschhuvud 110 mm. Stor rund takdusch med diameter 250 mm. Med antikalkfunktion. Rubber Clean-gummi på munstycket gör att det är enkelt att avlägsna kalk. Omkastare för att växla mellan handdusch och takdusch. Tryckreglerande för att undvika skållning. Vattensparfunktion, 6,5 liter / minut. Takduschen är höj- och sänkbar, 1000-1365 mm. Blandarfästen ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Habo |
| Art.Nr. | 30021H |
| Färg | Krom, Svart |
| Diameter | 250 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Höjd | 1365 mm |
| Blandare | Ja |
| Funktion | Rubber Clean-gummi |
| Montering | För vägg |
| Garanti | 2 år |
| Serie | Magnolia |
| Typ | Takduschset |
| Längd Slang | 2 m |
| Duschhuvud | 110 mm |
