Takduschset Hafa FineSvart, cc-mått: 150 mm, Duschhuvud: Ø300 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Fine
Svart, cc-mått: 150 mm, Duschhuvud: Ø300 mm

Beskrivning
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Dokument
Recensioner
Bra guldbeläggning, trevligt regn, tre bra funktioner i handtaget som byts med knapp. Snygg design och lyxig förpackning. Minus för att badkarskran inte finns i borstad guld, och för att anslutningen mellan blandare och vertikalt rör lämnar en liten springa där det kan bildas smuts. Vårt teleskoprör drog dock någon cm snett. Ingen katastrof och dessutom skickade hafa en ny duschstång som vi ännu inte testat.
Bra men det är lite svårt att stänga av mitt emellan handtag och takdusch. Lätt att det står och droppar på den ena eller andra.
Bygghemma klarar inte ens av att installera sina egna produkter. Man undrar vilka man har att göra med. Mitt råd till er Lägg ner!
Så fin och funktionerna är toppen. Älskar takduschen!
Stilren Takduschset. Slimad mot vägg. Positivt med olika sprutversioner av handtag, mycket nöjd.
Snyggt och funktionellt
Funkar som den ska. Bra tryck med flera olika lägen.
Passar fint in i vårt nyrenoverade badrum.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1381855 |
| Färg | Svart |
| CC-mått | 150 mm |
| Höjd | 1161 mm |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Funktion | HeatProtection, Water Save, Easy Clean, Anti Twist |
| Duschhuvud | 300 mm |
| Montering | För vägg |
| Serie | Fine |
| Typ | Takdusch |
| RSK-nr | 8351462 |
| EAN-nr | 7330027121208 |



