Takduschset Hansgrohe MySelect S240150 cc
Rek. pris 12 769 kr
10 374 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
BlandarfästeBlandarfäste Tapwell Level för Dold Rördragning 150 cc Krom För 12-15 mm CU-rör och 15 mm Pex
895 kr
MySelect S240
150 cc
10 374 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takduschset MySelect S240 från Hansgrohe är en härlig familjedusch med huvuddusch (240 mm), handdusch, termostatblandare och duschslang. Setets blandare har en säkerhetsspärr vid 40°C för att du inte ska bränna dig. Den moderna och stilrena designen gör att den passar i de flesta badrum.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Takduschset MySelect S240 från Hansgrohe är en härlig familjedusch med huvuddusch (240 mm), handdusch, termostatblandare och duschslang. Setets blandare har en säkerhetsspärr vid 40°C för att du inte ska bränna dig. Den moderna och stilrena designen gör att den passar i de flesta badrum.
Övrigt
- Stråltyp: RainAir
- Flödesmängd RainAir (vid 3 bar): 19 l/min
- Duscharmslängd: 380 mm svängbar
- Inställningsbar varmvattenbegränsning
- Förbrukaraktivering genom vridning
- Monteringstyp: ytmontering
- Anslutningsstorlek DN15
- Anslutningsgänga M 26x1,5
- Lämpad för genomflödesvärmare med en effekt på 18 kW
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Stråltyp: RainAir
- Flödesmängd RainAir (vid 3 bar): 19 l/min
- Duscharmslängd: 380 mm svängbar
- Inställningsbar varmvattenbegränsning
- Förbrukaraktivering genom vridning
- Monteringstyp: ytmontering
- Anslutningsstorlek DN15
- Anslutningsgänga M 26x1,5
- Lämpad för genomflödesvärmare med en effekt på 18 kW
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 26758400 |
| Färg | Vit/Krom |
| CC-mått | 150 mm |
| Höjd | 1090 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Utlopp | Uppåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 1,6 m |
| Serie | MySelect |
| Duschhuvud | 240 mm |
| Produkttyp | Takduschset |
| Garanti | 5 år |
| RSK-nr | 8282791 |
| EAN-nr | 4011097758053 |

