Takduschset Scandtap Steel Pleasure 2Sand
Topptestad
Rek. pris 18 995 kr
13 674 kr
13 669 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Sand
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Steel Pleasure 2
Sand
13 669 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Takduschset Scandtap Steel Pleasure 2 är ett stilrent duschset med minimalistisk design. Detta duschset levereras med en termostatblandare (150 cc) med integrerad omkastare, en stor och tunn takdusch (Ø250 mm), en handdusch, en duschslang (1,5 m) med anti-twistfunktion samt en justerbar duschstång (970-1360 mm) med ett justerbart övre väggfäste (70-129 mm från väggen).
Varumärke
ScandtapBeskrivning
Takduschset Scandtap Steel Pleasure 2 är ett stilrent duschset med minimalistisk design. Detta duschset levereras med en termostatblandare (150 cc) med integrerad omkastare, en stor och tunn takdusch (Ø250 mm), en handdusch, en duschslang (1,5 m) med anti-twistfunktion samt en justerbar duschstång (970-1360 mm) med ett justerbart övre väggfäste (70-129 mm från väggen).
Övrigt
-Duschslang: 1,5 m
-Takdusch: Ø250 mm
-Cylindrisk handdusch
-Justerbar duschstång: 970-1360 mm
-Justerbart övre väggfäste: CC 70-129 mm från väggen
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
| Art.Nr. | 20016 |
| Färg | Sand |
| CC-mått | 150 mm |
| Höjd | 1360 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Borstad |
| Blandare | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 20016 |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Duschhuvud | 250 mm |
| Topptestad | Ja |
| Montering | För vägg |
| Serie | Pleasure |
| Typ | Takduschset |
| RSK-nr | 8282845 |
| EAN-nr | 7350086950588 |





