Takduschset Tapwell ARM7300-160 Bronze
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
ARM7300-160 Bronze
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Takduschset Tapwell ARM7300 160 cc är ett komplett takduschsett med tryckbalanserad termostat (cc 160 cm), takdusch och handdusch. Tapwell ARM7200 har en omkastare i vredet och det Ø250 mm stora duschhuvudet erbjuder en härlig duschupplevelse varje gång du kliver in i duschen. Komplettera din takdusch med ett blandarfäste i passande färg.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Installation
Rengöring
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 9425839 |
| Färg | Bronze |
| CC-mått | 160 mm |
| Duschanslutning | M26x1,5 |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Montering | För vägg |
| Material | Mässing |
| Serie | ARM |
| Duschhuvud | 300 mm |