Takduschset Tapwell SK 5200 Krom
7 995 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

SK 5200 Krom
7 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takduschset SK 5200 Krom från Tapwell är ett stilrent takduschset med termostatblandare (cc 160 mm), takdusch, handdusch samt en omkastare i vred.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Takduschset SK 5200 Krom från Tapwell är ett stilrent takduschset med termostatblandare (cc 160 mm), takdusch, handdusch samt en omkastare i vred.
Tapwell lägger all tillverkning i Italien, som är världsledande när det gäller teknik, material och design. Tillsammans med Tapwells stora kännedom om svenska byggnormer, installationsmetoder och konsumentönskemål – och deras förmåga att översätta dessa i tydliga kravspecifikationer – kan resultatet bara bli ett: hög kvalitet och innovativ design till bra priser.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 9420438 |
| Färg | Krom |
| CC-mått | 160 mm |
| Höjd | 1220 mm |
| Duschanslutning | G 3/4 |
| Anslutning | M26x1,5 |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Montering | För vägg |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9420438 |
| Material | Rostfri Stål |
| Serie | SK |
| Produkttyp | Takduschset |
| RSK-nr | 8191093 |
| EAN-nr | 8010851045886 |

