Handdukstork Bathlife Lod 76 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Lod 76 mm

Beskrivning
Dokument
Recensioner
Bra och fint
Väldigt fin på väggen. Har inte kopplat på strömmen än så vet inte hur snabbt den blir varm. Gillar funktionen med timer!
Gått med varm handuk och bra med timer 2 - 4 timmar
Funkar bra utan problem
Ger bra effekt (blir tillräckligt varm) och är snygg på väggen. Dom fyra krokarna som man hänger handdukar på är gedigna och riktigt bra. När man startar den med ett knapptryck så är den alltid på. Men jag gillar att man kan trycka på timglaset för att starta timer på 2 eller 4 timmar. Jag är mycket nöjd med produkten men om jag ska komma på något negativt så är det att knapparna sitter längst ner, vilket betyder att man måste böja sig ner varje gång. Knapparna hade kunnat sitter högst upp istället.
Snygg och effektiv.
En snygg användbar och med timer helt enkelt perfekt
Jättefin och snygg design! Gillar timer-funktionen. Energismart!
Snygg och bra
Passar bra i vårt lilla badrum. Bra med automatisk avstängning efter 2 eller 4 timmar. Prisvärd. Synd att fästet som behövs för att dölja elkabeln (dragen direkt i väggen istället för stickpropp) är i blank sunk-plast, vilket bryter stilen mot övriga delar i matt-svart metall.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40942212B |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 76 mm |
| Höjd | 1405 mm |
| Djup | 120 mm |
| Serie | Lod |
| Färg | Krom, Svart |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning El | Stickpropp |
| Utförande | 1 rör |
| Form | Rund |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Timerfunktion | Ja |
| Material | Rostfritt stål, Stål |
| Yta | Blank, Matt |
| Effekt | 30, 35 W |
