Handdukstork Hafa Go Rostfri Blank
3 540 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
handdukskrokHanddukskrok Hafa Add Krom
970 krFörväntas åter i lager 2026-07-02
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En liten modern elhanddukstork från Hafa med raka rör som passar i de flesta badrum. Den inbyggda timern gör att du kan spara energi. Om du inte vill se sladden så kan handdukstorken monteras med dold elanslutning, ta då hjälp av en elektriker. IP44.
Varumärke
HafaBeskrivning
En liten modern elhanddukstork från Hafa med raka rör som passar i de flesta badrum. Den inbyggda timern gör att du kan spara energi. Om du inte vill se sladden så kan handdukstorken monteras med dold elanslutning, ta då hjälp av en elektriker. IP44.
Skötselråd
Ta regelbundet bort kalkrester med fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Ta regelbundet bort kalkrester med fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Mikael EVerifierad köpare
för 2 månader sedanUtmärkt och smidigt med timerfunktionen.
Hans BVerifierad köpare
för 2 månader sedanVi sökte en liten handdukstork med låg effekt. Den här passade oss bra.
+ Bra utförande
- lite krånglig montering, kräver noggrann mätning innan man borrar. Små marginaler om det blir fel
Liselott JVerifierad köpare
för 5 månader sedanProdukt som gör det den ska i snyggt, stilrent utförande.
CarlVerifierad köpare
för 1 år sedanMaciej WVerifierad köpare
för 2 år sedanStabil och bra handukstork. Lätt att ansluta vare sig man direktkopplar eller använder stickpropp. Stilrendesign.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1509635 |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 530 mm |
| Höjd | 685 mm |
| Djup | 97 mm |
| Serie | Go |
| Färg | Rostfritt Stål |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning El | Dold/Synlig |
| Material | Rostfritt Stål |
| Yta | Blank |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | 60 W |
| Stickpropp | Ja |
| RSK-nr | 8754449 |
| EAN-nr | 7330027114347 |




