Handdukstork Nordhem EkenäsBxH: 500x815 mm. Vatten & El. Krom
Rek. pris 8 460 kr
8 290 kr
6 345 krSpara 23 %Kampanj11 tim kvar!
Vald variant
Anslutning:
Vatten & El
Höjd:
815 mm
Montering:
elpatron (för ansl. vatten&el)Effekt: 150W, Krom
2 184 krventil (för ansl. vatten&el)L:430 mm, Krom
1 570 kr
Ekenäs
BxH: 500x815 mm. Vatten & El. Krom
6 345 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Handdukstork Nordhem Ekenäs har karaktäristiska klothörn och profilerade fästen vilket ger Ekenäs sin klassiska charm. Modellen är kromad och har gott om plats mellan rören på både höjden och bredden.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Handdukstork Nordhem Ekenäs har karaktäristiska klothörn och profilerade fästen vilket ger Ekenäs sin klassiska charm. Modellen är kromad och har gott om plats mellan rören på både höjden och bredden.
Handdukstork centralvärme (el & vatten)
- Köp till ventil och elpatron. Dessa ingår ej. Genom att ansluta handdukstorken till både vattenventil och elpatron får man det bästa av två världar. På vinterhalvåret nyttjar man centralvärmen och på sommarhalvåret när luftfuktigheten är som högst så använder man elpatronen för att få sköna, torra handdukar.
- Nordhems handdukstorkar för centralvärme bör endast kopplas in i ett slutet vattensystem, ej VVC (VVC: Varmvattencirkulation är ett sätt att reducera tiden det tar att få varmt vatten till ett tappställe genom att installera en cirkulationsledning för varmvatten)
- Köp till ventil och elpatron. Dessa ingår ej. Genom att ansluta handdukstorken till både vattenventil och elpatron får man det bästa av två världar. På vinterhalvåret nyttjar man centralvärmen och på sommarhalvåret när luftfuktigheten är som högst så använder man elpatronen för att få sköna, torra handdukar.
- Nordhems handdukstorkar för centralvärme bör endast kopplas in i ett slutet vattensystem, ej VVC (VVC: Varmvattencirkulation är ett sätt att reducera tiden det tar att få varmt vatten till ett tappställe genom att installera en cirkulationsledning för varmvatten)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | EKC0850 |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | Vatten & El |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 815 mm |
| Serie | Ekenäs |
| Färg | Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Montering | Anslutningssida väljs vid installation |
| Anslutning Vatten | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKC0850 |
| Anslutning El | Dold |
| Material | Stål |
| Yta | Blank |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | 150 W |
| Stickpropp | Nej |
| RSK-nr | 8684748 |
| EAN-nr | 7340100021707 |


