Handdukstork Nordhem Kaknäs
fr.5 600 kr
fr.4 480 krSänkt pris!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Kaknäs
4 480 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Kaknäs från Nordhem är en designskyddad, flexibel handdukstork med ett elegant och stilrent formspråk. Eftersom denna tork endast har ett vertikalt rör går det att placera Kaknäs i alla badrum. Designen och krokarna gör det möjligt att hänga handdukar och badlakan vertikalt vilket ger fritt spelrum för luftcirkulationen och därmed snabbt torkande handdukar. Denna handdukstork har en gedigen kvalitet och går under tillverkningen igenom en äkta kromprocess vilket gör ytan extra blank, hållbar och lätt att hålla ren. Det nedre fästet är anpassat för en apparatdosa i väggen vilket skapar förutsättningar för en smidig och helt dold elanslutning, men kan även kopplas med stickkontakt i vägguttag.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Handdukstork Kaknäs från Nordhem är en designskyddad, flexibel handdukstork med ett elegant och stilrent formspråk. Eftersom denna tork endast har ett vertikalt rör går det att placera Kaknäs i alla badrum. Designen och krokarna gör det möjligt att hänga handdukar och badlakan vertikalt vilket ger fritt spelrum för luftcirkulationen och därmed snabbt torkande handdukar. Denna handdukstork har en gedigen kvalitet och går under tillverkningen igenom en äkta kromprocess vilket gör ytan extra blank, hållbar och lätt att hålla ren. Det nedre fästet är anpassat för en apparatdosa i väggen vilket skapar förutsättningar för en smidig och helt dold elanslutning, men kan även kopplas med stickkontakt i vägguttag.
Handdukstork el
- Värms upp med värmekabel, elpatron behövs ej. Levereras för dold anslutning genom fästet.
- För synlig anslutning, köp till sladdset.
- Värms upp med värmekabel, elpatron behövs ej. Levereras för dold anslutning genom fästet.
- För synlig anslutning, köp till sladdset.
Dokument
Recensioner
David LVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket hög kvalite. Snygg i verkligheten. Man kan inte montera den ensam dock. Mäta ut och borra hålen kan man göra själv. Det krävs dock 2 personer för att skruva fast den.
+ Snygg. Høg kvalite.
- Går inte att monteras på en man.
Jan A E SVerifierad köpare
för 8 år sedanSnygg design och smidig utformning då jag inte har så mycket väggyta kvar
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | IME0905OS |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 90 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Serie | Kaknäs |
| Färg | Koppar, Krom, Mattsvart, Mässing |
| IP-Klassning | IP54 |
| Anslutning El | Dold |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Material | Stål |
| Yta | Blank |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | 35 W |
| Stickpropp | Nej |
