Handdukstork Nordhem KullavikBxH: 500x800 mm, Vatten & El, Krom
3 460 kr
Vald variant
Anslutning:
Vatten & El
Höjd:
800 mm
Färg:
Krom
Montering:
ventilL:430 mm, Krom
1 570 kr
Kullavik
BxH: 500x800 mm, Vatten & El, Krom
3 460 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En klassisk handdukstork i snygg design med D-formade vertikala rör. De horisontella rören är välvda och ger extra utrymme, vilket gör det smidigt att vika handduken över dem.
Varumärke
NordhemBeskrivning
En klassisk handdukstork i snygg design med D-formade vertikala rör. De horisontella rören är välvda och ger extra utrymme, vilket gör det smidigt att vika handduken över dem.
Komplettera gärna med handdukskrokar. Kullavik finns i två höjder, med sex eller nio horisontella rör, samt i krom eller mattsvart yta.
Uppvärmningsalternativ
Välj mellan ren eldrift med elpatron, vattendrift (använder bostadens centralvärmedrift) eller kombidrift (en kombination av de båda). Produkten levereras i sin grundversion så ventil och/eller elpatron behöver köpas till. Undantaget är om du väljer ”Elversion”, då levereras handdukstorken komplett. Den är då vätskefylld (med en glykollösning) och har en elpatron monterad som värmer vätskan.
Rengöring
Se till att torken är avstängd och kall innan rengöring sker. Rengöring sker lämpligen med mjuk trasa och milt rengöringsmedel. Använd inte polerande rengöringsmedel.
Uppvärmningsalternativ
Välj mellan ren eldrift med elpatron, vattendrift (använder bostadens centralvärmedrift) eller kombidrift (en kombination av de båda). Produkten levereras i sin grundversion så ventil och/eller elpatron behöver köpas till. Undantaget är om du väljer ”Elversion”, då levereras handdukstorken komplett. Den är då vätskefylld (med en glykollösning) och har en elpatron monterad som värmer vätskan.
Rengöring
Se till att torken är avstängd och kall innan rengöring sker. Rengöring sker lämpligen med mjuk trasa och milt rengöringsmedel. Använd inte polerande rengöringsmedel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | NPKKC0850 |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | Vatten & El |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Djup | 90 mm |
| Serie | Kullavik |
| Färg | Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Montering | Anslutningssida väljs vid installation |
| Anslutning Vatten | Ja |
| Yta | Blank |
| Anslutning El | Dold |
| Material | Stål |
| Spänning | 230 V |
| RSK-nr | 8684635 |
| EAN-nr | 7340100017380 |


