Handdukstork PAX Climb
fr.2 191 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Climb
2 191 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PAXBeskrivning
Climb har formen av en klassisk stege med lätt rundade ribbor. Välj mellan olika utförande.
Information
- Kombinerad el- och vattenhanddukstork.
- Köp till elpatron med Momento timer och/eller radiatorventil. (En elpatron med Momento timer minskar energiförbrukningen med upp till 75%.)
- Radiatorventilen kopplas till befintligt radiatorsystem (ej VVC).
- Finns i krom och vit pulverlack.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
- Kombinerad el- och vattenhanddukstork.
- Köp till elpatron med Momento timer och/eller radiatorventil. (En elpatron med Momento timer minskar energiförbrukningen med upp till 75%.)
- Radiatorventilen kopplas till befintligt radiatorsystem (ej VVC).
- Finns i krom och vit pulverlack.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Recensioner
Thomas ÖVerifierad köpare
för 4 år sedanProdukten är inkopplad parallellt med ordinarie vattenradiator i fd. vattenskadade badrummet. Handdukar som är varma när man skall använda dem efter en dusch är inte helt fel. Förnämligt enkelt att avlufta värmesystemet då enheten är högsta punkten i radiatorkretsen på övervåning. Mkt duktig rörkrökare som gjorde installationen, både snyggt och praktiskt.
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Anslutning | Vatten & El |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 1000, 1400 mm |
| Djup | 130 mm |
| Serie | Climb |
| Färg | Krom, Vit |
| Material | Stål |
| Stickpropp | Nej |
| Yta | Blank, Matt |

