Handdukstork Purmo LVI Muria R70W. 580x505 mm. Vitlack.
2 039 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Denna kompakta handdukstork är utrustad med justerbar temperaturkontroll så att du alltid kan ställa in din idealtemperatur. De svängda rören hos Muria fångar uppmärksamheten och skapar en visuell effekt i ditt badrum och ger dessutom en massa utrymme att hänga handdukar på. Den perfekta lösningen för trånga utrymmen eftersom den kan vridas 180 grader. Finns i krom eller vitlack.
Varumärke
PURMOBeskrivning
Denna kompakta handdukstork är utrustad med justerbar temperaturkontroll så att du alltid kan ställa in din idealtemperatur. De svängda rören hos Muria fångar uppmärksamheten och skapar en visuell effekt i ditt badrum och ger dessutom en massa utrymme att hänga handdukar på. Den perfekta lösningen för trånga utrymmen eftersom den kan vridas 180 grader. Finns i krom eller vitlack.
Vätskefylld elektrisk handdukstork av svenskt, hållfast stål av högsta kvalitet.
- Förstärkta gångjärn.
- Tystgående och luktfri.
- Lättmonterad.
- Mycket låg energiförbrukning (70 W).
- Välj mellan vitlackerad och kromad.
- Max yttemperatur 60°C.
- Tvåpolig strömbrytare på/av.
- Kopplingshuset kan placeras nertill på höger eller vänster sida vid installationen.
Detta ingår:
- Levereras med 1,5 m kopplad anslutningskabel med stickpropp och erforderlig skruv för fast montage.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
- Förstärkta gångjärn.
- Tystgående och luktfri.
- Lättmonterad.
- Mycket låg energiförbrukning (70 W).
- Välj mellan vitlackerad och kromad.
- Max yttemperatur 60°C.
- Tvåpolig strömbrytare på/av.
- Kopplingshuset kan placeras nertill på höger eller vänster sida vid installationen.
Detta ingår:
- Levereras med 1,5 m kopplad anslutningskabel med stickpropp och erforderlig skruv för fast montage.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
Dokument
Recensioner
Marie LVerifierad köpare
för 1 år sedanSnabb leverans trots att det stod att den var försenad. Fungerade bättre än jag hoppats på. Smidig på väggen. Mycket nöjd. Priset är rätt för produkten.
BeritVerifierad köpare
för 5 år sedanbehövde en handukstork
+ går att svänga
- inget
Egenskaper
| Varumärke | PURMO |
| Art.Nr. | FAMM00510580A0A0 |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 580 mm |
| Höjd | 505 mm |
| Serie | LVI Muria |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Effekt/prestanda | 70 W |
| Stickpropp | Ja |
| Yta | Blank |
| RSK-nr | 8758672 |
| EAN-nr | 7392518031311 |


