Handdukstork Svedbergs FloraS 50x65Höger
6 290 kr

FloraS 50x65
Höger
6 290 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Svedbergs FloraS 50x65 är en eldriven handdukstork (42W) i blankpolerat utförande. Denna tork levereras med en allpolig strömbrytare och fyra upphängningsbeslag med skruvar och pluggar och den har både timer- och boost-funktion. Den ansluts antingen i ett eluttag eller med dold anslutning.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Handdukstork Svedbergs FloraS 50x65 är en eldriven handdukstork (42W) i blankpolerat utförande. Denna tork levereras med en allpolig strömbrytare och fyra upphängningsbeslag med skruvar och pluggar och den har både timer- och boost-funktion. Den ansluts antingen i ett eluttag eller med dold anslutning.
Boost
Denna funktion är en engångstimer som är ställbar mellan 1-12 timmar. Om du vill aktivera denna funktion trycker du på knappen en gång till för att bekräfta så visas tiden i displayen. Tiden räknar ner under användning och när tiden går ut stängs handdukstorken av automatiskt.
Timer
Denna funktion är ställbar mellan 1-12 timmar och den upprepas en gång varje dygn.
Skötselråd
Innan du utför underhåll, stäng alltid av handdukstorken. Rengör produkten med en torr eller fuktig trasa. Använd en mycket liten mängd rengöringsmedel som inte innehåller lösningsmedel eller slipmedel. Kromade, färgade eller metallytor skadas lätt av syra, stålull och rengöringsmedel med ammoniak eller slipmedel.
Denna funktion är en engångstimer som är ställbar mellan 1-12 timmar. Om du vill aktivera denna funktion trycker du på knappen en gång till för att bekräfta så visas tiden i displayen. Tiden räknar ner under användning och när tiden går ut stängs handdukstorken av automatiskt.
Timer
Denna funktion är ställbar mellan 1-12 timmar och den upprepas en gång varje dygn.
Skötselråd
Innan du utför underhåll, stäng alltid av handdukstorken. Rengör produkten med en torr eller fuktig trasa. Använd en mycket liten mängd rengöringsmedel som inte innehåller lösningsmedel eller slipmedel. Kromade, färgade eller metallytor skadas lätt av syra, stålull och rengöringsmedel med ammoniak eller slipmedel.
Recensioner
Karin WVerifierad köpare
för 5 år sedanLiten handdukstork som gör det lätt att hänga upp handdukarna eftersom den är öppen på ena sidan. Vi viker dem på längden, det blir snyggast. De torkar bra.
+ Snygg, praktisk
- Liten, passar bäst för 2 personer om man se nåt av den och inte täcka den helt med handdukar.
Klas JVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg, lagom stor, fungerar bra så som den ska. Lite svår knapp för att ställa in timern
+ Snygg
- Svårt ställa in timern
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 58421-SR |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 650 mm |
| Serie | FloraS |
| Färg | Silver |
| Anslutning El | Ja |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Utförande | Höger |
| Material | Stål |
| Yta | Blank |
| Effekt | 42 W |
| RSK-nr | 8754198 |
| EAN-nr | 7323100160034 |




