Handdukstork Svedbergs VentoBxH: 550x1200 mm, Krom
Rek. pris 9 290 kr
7 832 kr
6 911 krSpara 12 %Kampanj
Vald variant
Höjd:
1200 mm
Färg:
Krom

Vento
BxH: 550x1200 mm, Krom
6 911 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Vento från Svedbergs har en elegant och modern design och passar därmed in i de flesta badrum. De stora mellanrummen mellan torkens armar gör att det blir enkelt att hänga upp och ta ned handdukar.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Handdukstork Vento från Svedbergs har en elegant och modern design och passar därmed in i de flesta badrum. De stora mellanrummen mellan torkens armar gör att det blir enkelt att hänga upp och ta ned handdukar.
Handdukstorken är vändbar, kan monteras med öppningen åt höger eller vänster. Kan anslutas antingen elektriskt, till ett befintligt radiatorsystem eller som en kombination av båda. Levereras med 4 st upphängningsbeslag med skruvar och pluggar.
Bra att veta
Komplettera med en elpatron, radiatorventil eller båda. Ska handdukstorken fungera ihop med el så behöver du en elpatron, ska den fungera ihop med vatten behöver du en radiatorventil, för kombifunktionen så behöver du komplettera med båda.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Rengöring
Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Bra att veta
Komplettera med en elpatron, radiatorventil eller båda. Ska handdukstorken fungera ihop med el så behöver du en elpatron, ska den fungera ihop med vatten behöver du en radiatorventil, för kombifunktionen så behöver du komplettera med båda.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Rengöring
Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Dokument
Recensioner
RebeccaVerifierad köpare
för 3 år sedanVäldigt trevlig handdukstork och snygg detalj i badrummet. Tyvärr lite för smal då ett dubbelvikt badlakan blir för brett och hänger ut på ett tråkigt sätt.
+ Snygg
- Lite smal
SusannVerifierad köpare
för 5 år sedanFormen passar övriga delar av badrummet.
+ Stilren
- Återstår att bedöma funktionen när den skall göra sitt jobb.
Kenneth FVerifierad köpare
för 5 år sedanStilren med snygg layout.
+ Lätt att hänga in handdukar eftersom den är öppen från ena sidan.
SaraVerifierad köpare
för 6 år sedanSnygg design och funkar perfekt.
+ Bra värme
- svår att montere
Lars EVerifierad köpare
för 6 år sedanMitt eget fel, men jag var övertygad om att hela handukstorken skulle bli varm inte bara den halvan där termostaten och elpatron sitter, skulle ha kollat bättre.
Eva M BVerifierad köpare
för 7 år sedanSnygg design och fungerar perfekt.
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 50030 |
| Typ | Handdukstork |
| Anslutning | Vatten & El |
| Bredd | 550 mm |
| Höjd | 1200 mm |
| Djup | 114 mm |
| Serie | Vento |
| Färg | Krom |
| Tillverkarens Art.Nr. | 50030 |
| Anslutning El | Ja |
| Anslutning Vatten | Ja |
| Material | Rostfritt Stål |
| Yta | Matt |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Nej |
| RSK-nr | 8759575 |
| EAN-nr | 7323100036674 |




