Elpatron Hafa till Handdukstork 300WVit
2 750 kr
Vald variant
Färg:
Vit

till Handdukstork 300W
Vit
2 750 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Elpatron med termostat för Hafa handdukstorkar. Två timmars timerfunktion med automatisk avstängning. Värmen kan regleras i fyra olika steg. Inbyggt skydd mot överhettning.
Varumärke
HafaBeskrivning
Elpatron med termostat för Hafa handdukstorkar. Två timmars timerfunktion med automatisk avstängning. Värmen kan regleras i fyra olika steg. Inbyggt skydd mot överhettning.
Skötselråd
Ta regelbundet bort kalkrester med fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Ta regelbundet bort kalkrester med fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
IngridVerifierad köpare
för 0 månader sedanVärme beskrivningen var svår att förstå på och av ?
Anne-CharlotteVerifierad köpare
för 4 år sedanDet är något konstigt med konstruktionen. Den är tänkt att kunna svängas, men oklart användningsområde för det då den samtidigt behöver vara stadig mot väggen. Det känns inte som att den blev korrekt installerad pga tveksamheter i konstruktionen.
- onödigt stor och klumpig patron, inte så snygg design, instabil
Eric LVerifierad köpare
för 5 år sedanEffektiv och diskret värmare. Det hade varit en stor fördel om även timerfunktionen hade sparats då värmaren slås av liksom inställningen av värmenivån. Nu krävs två knapptryckningar då den slås på. Bygghemma borde ha en länk till värmaren till själva handdukstorken på hemsidan.
+ Snygg, effektiv och diskret
- Timerfunktion sparas inte
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1509963 |
| Typ | Elpatron |
| Anslutning | El |
| Bredd | 56 mm |
| Höjd | 70 mm |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP44 |
| Effekt | 300 W |
| Garanti | 5 år |
| RSK-nr | 8716526 |
| EAN-nr | 7330027102016 |
