Ventil Svedbergs Ett-/TvårörKrom
Rek. pris 2 490 kr
1 897 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Krom

Ett-/Tvårör
Krom
1 897 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ett- eller tvårörsventil från Svedbergs är en snyggt designad ett hålsventil för vattenburet värmesystem, ej VVC-system. Det är en manuell ventil med handratt för steglös värmereglering och ventilen är försedd med av- och påreglage. Oavsett om värmesystemet i ditt hus är ett ettrörs- eller tvårörssystem så fungerar ventilen lika bra. Ventilen levereras som två-rörsventil men kan ställas om till ett-rörs.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Ett- eller tvårörsventil från Svedbergs är en snyggt designad ett hålsventil för vattenburet värmesystem, ej VVC-system. Det är en manuell ventil med handratt för steglös värmereglering och ventilen är försedd med av- och påreglage. Oavsett om värmesystemet i ditt hus är ett ettrörs- eller tvårörssystem så fungerar ventilen lika bra. Ventilen levereras som två-rörsventil men kan ställas om till ett-rörs.
Recensioner
Abdulrazek MahmoudVerifierad köpare
för 1 månad sedanJättebra kvalité på ventilen.
Nils OVerifierad köpare
för 3 månader sedanFungerar utmärkt Fin
Roland AVerifierad köpare
för 4 år sedanJag är mycket nöjd.
Dejan RVerifierad köpare
för 4 år sedanRätt produkt kom fram i rätt tid
StaffanVerifierad köpare
för 5 år sedanBra kvallite för jag har köpt en tidigare som fungerar bra
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 29585 |
| Produkttyp | Ventil |
| Bredd | 80 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Djup | 600 mm |
| Färg | Krom |
| Tillverkarens Art.Nr. | 54080 |
| RSK-nr | 8757246 |
| EAN-nr | 7392533136961 |






