Tvättställ Ballingslöv Curve
fr.4 855 kr
fr.3 884 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant

Curve
3 884 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Ballingslöv Curve är tillverkat av porslin med en oval tvättho som är enkel att rengöra, samtidigt som det ger en mycket god vattenavrinning. Bottenventil och vattenlås med easyclean ingår.
OBS! Blandare ingår ej.
OBS! Blandare ingår ej.
Varumärke
BallingslövBeskrivning
Tvättställ Ballingslöv Curve är tillverkat av porslin med en oval tvättho som är enkel att rengöra, samtidigt som det ger en mycket god vattenavrinning. Bottenventil och vattenlås med easyclean ingår.
OBS! Blandare ingår ej.
OBS! Blandare ingår ej.
Detta tvättställ finns att köpa i flera storlekar.
Ballingslöv är ett svenskt företag som har producerat kvalitetsmöbler för badrum och kök sedan 1929. Med denna långa erfarenhet skapar de kvalitativa och innovativa möbler som är lika funktionella som de är vackra att se på.
Ballingslöv är ett svenskt företag som har producerat kvalitetsmöbler för badrum och kök sedan 1929. Med denna långa erfarenhet skapar de kvalitativa och innovativa möbler som är lika funktionella som de är vackra att se på.
Egenskaper
| Varumärke | Ballingslöv |
| Art.Nr. | T60PCB |
| Bredd | 600, 800, 1000, 1200 mm |
| Blandare | Nej |
| Hål för Blandare | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Ytbehandling | Nej |
| Färg | Vit |
| Färg Tvättställ | Vit |
| Utförande | Inbyggnad |
| Stil | Modern |
| Material | Porslin |
| Serie | Curve |
| Typ | Tvättställ |
| Vattenlås | Ja |
| Djup | 455 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Väggmonterad | Nej |
| Tvättställ | Dubbel, Enkel |
| Vikt | 12, 15, 20, 22 kg |

