Tvättställ Globo T-Edge 6-B6R.BI
fr.6 250 kr
Välj variant

T-Edge 6-B6R.BI
6 250 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

T-Edge 6-B6R.BI tvättställ från Globo är ett elegant tvättställ med fina former som kan monteras antingen vägghängt eller på en bänkskiva. Den senaste tekniken har gjort det möjligt att konstruera och designa ett porslin som endast är 6 mm tunt, detta uppnås tack vare den nya patenterade keramiska blandningen Globothin®. Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra. Allt för maximal elegans.
Varumärke
GloboBeskrivning
T-Edge 6-B6R.BI tvättställ från Globo är ett elegant tvättställ med fina former som kan monteras antingen vägghängt eller på en bänkskiva. Den senaste tekniken har gjort det möjligt att konstruera och designa ett porslin som endast är 6 mm tunt, detta uppnås tack vare den nya patenterade keramiska blandningen Globothin®. Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra. Allt för maximal elegans.
Monteringssats ingår, hål för blandare. Mått BxHxD: 800x120x470 mm.
OBS! Komplettera med en tvättställsblandare och bottenventil, ingår ej.
OBS! Komplettera med en tvättställsblandare och bottenventil, ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Globo |
| Bredd | 500, 600, 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Hål för Blandare | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Ytbehandling | Ceraslide |
| Djup | 470 mm |
| Utförande | Fristående |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Serie | T-Edge |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Vattenlås | Nej |
| Färg | Blank Vit |
| Material | Porslin |
| Tvättställ | Enkel |
| Väggmonterad | Ja |
| Höjd | 120, 150 mm |
