Tvättställ Westerbergs Skina
1 980 kr
1 386 krSpara 30 %Kampanj
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Skina
1 386 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Runt fristående tvättställ i porslin med mjuka former och tunna kanter från Westerbergs. Stråla är ett italienskt vackert handfat som skapats av utvalda råvaror och skickliga händer som arbetat med materialet för att få fram den unika formen och de tunna kanterna. Tvättstället har en glaserad yta för den härliga känslans skull. Kombineras med en hög blandare som monteras på bänkskivan. Tvättstället har inte överfyllnadsskydd.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Runt fristående tvättställ i porslin med mjuka former och tunna kanter från Westerbergs. Stråla är ett italienskt vackert handfat som skapats av utvalda råvaror och skickliga händer som arbetat med materialet för att få fram den unika formen och de tunna kanterna. Tvättstället har en glaserad yta för den härliga känslans skull. Kombineras med en hög blandare som monteras på bänkskivan. Tvättstället har inte överfyllnadsskydd.
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar.
Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar.
Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
Recensioner
Cecilia AVerifierad köpare
för 1 år sedanBättre i verkligheten än på bild. Gediget material, fin form.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20071292 |
| Bredd | 410 mm |
| Blandare | Nej |
| Hål för Blandare | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Ytbehandling | Nej |
| Djup | 410 mm |
| Utförande | Fristående |
| Höjd | 134 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Serie | Skina |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Vattenlås | Nej |
| Färg | Vit |
| Material | Porslin |
| Tvättställ | Enkel |
| Väggmonterad | Nej |
| RSK-nr | 7780575 |
| EAN-nr | 7392429020251 |
