Takduschset INR by Scandtap Steel Pleasure 2Borstad Rostfri
12 690 kr
Vald variant
Färg:
Borstad Rostfri
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
täckkåpaTäckkåpa Steel Pleasure 2,Brushed Stainless, 2 st à 33 mm. Borstad Rostfri
573 kr
by Scandtap Steel Pleasure 2
Borstad Rostfri
12 690 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ett minimalistiskt och exklusivt takduschset som är tillverkat helt i rostfritt stål och därmed fritt från tungmetaller, som till exempel bly. Produkten är 100% återvinningsbar och innehåller inga ämnen som är skadliga för vare sig naturen eller människan. Rostfritt stål är dessutom det bästa valet utifrån hygienperspektiv.
Varumärke
INRBeskrivning
Ett minimalistiskt och exklusivt takduschset som är tillverkat helt i rostfritt stål och därmed fritt från tungmetaller, som till exempel bly. Produkten är 100% återvinningsbar och innehåller inga ämnen som är skadliga för vare sig naturen eller människan. Rostfritt stål är dessutom det bästa valet utifrån hygienperspektiv.
Den i höjdled justerbara takduschen ger ett rikligt men mjukt vattenflöde och har vinklingsbar taksil för maximal komfort. Tack vare antikalksystement Easy-Clean i tak- och duschmunstycke håller du enkelt kalkavlagringar borta genom att gnugga gummidelarna ett par gånger om året.Infärgningen till varianterna Brushed Brass, Brushed Bronze och Matte Black sker via PVD-teknik vilket gör ytan många gånger starkare än till exempel krom och vanlig lackering. De ofärgade varianterna Brushed Stainless och Polished, med borstad respektive handpolerad yta, kommer i sin naturliga kulör som är något varmare än traditionella mässingsblandare med kromad yta – och betydligt tåligare. I varianten Polished kommer duschslangen med ett lager twillvävd svart nylon som förstärker det exklusiva utseendet. För övriga finishar kommer duschslagen i samma kulör som blandaren.Vi rekommenderar dold montering av väggdosa 150 c/c. Använd medföljande täckkåpor. Se fler installationsalternativ under Fakta.
Egenskaper
| Varumärke | INR |
| Art.Nr. | 80001122 |
| Färg | Borstad Rostfri |
| CC-mått | 150 mm |
| Höjd | 1360 mm |
| Handdusch | Ja |
| Duschhuvud | 250 mm |
| Termostat | Ja |
| Takdusch | Ja |
| Montering | För vägg |
| Blandare | Ja |
| Funktion | Easy-Clean |
| Material | Rostfritt stål |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Serie | Steel Pleasure 2 |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Typ | Takduschset |
| EAN-nr | 7392102912781 |

