Avloppspump Grundfos Unilift APG.40.10.3
Se priset!
Unilift APG.40.10.3
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
GrundfosBeskrivning
Pumpen finns för två typer av installation:
- Nedsänkt installation på autokopplingssystem
- Nedsänkt installation, fristående
Tekniskt:
- Nominellt flöde: 2 l/s
- Nominrellt tryck: 15 m
- Typ av pumphjul: Grinder system
- Max. Partikel: 40 mm
- Godkännanden: CE,EAC,LGA,UKCA,SEPRO
- Modell: A
- Nominellt drivenhetsvarvtal: 2850 Varvtal
Tekniskt:
- Nominellt flöde: 2 l/s
- Nominrellt tryck: 15 m
- Max. Partikel: 40 mm
- Modell: A
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Grundfos |
| Art.Nr. | 5885560 |
| Färg | Rostfritt |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 254 mm |
| Utförande | Utan nivånippa |
| Diameter Utlopp | 40 mm |
| Funktion | Avloppsvatten |
| Höjd | 498 mm |
| IP-Klassning | IP68 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 92616893 |
| Material | Gjutjärn |
| Effekt/prestanda | 1100 W |
| Serie | UNILIFT APG |
| Produkttyp | Avloppspump |
| Bredd | 209 mm |