Pumpstation Grundfos PS.R.08.S.GC.SS50.A50.SEG
Välj variant
PS.R.08.S.GC.SS50.A50.SEG
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
PS.R är ett rotationsformat utbud av prefabricerade pumpstationer i polyeten. Detta sortiment finns tillgängligt med en sumpdiameter från 500 mm till 1700 mm, med ett djup på upp till 6 m. PS.R-sortimentet kan utrustas med avloppspumpar upp till 7,5 kW.
Varumärke
GrundfosBeskrivning
Avloppsvattentransport från:
- En- och flerfamiljshus
- Industrier
- Institutioner
- Hotell
- Kontorsbyggnader
Funktioner:
- Enkel installation på otillgängliga platser.
- Prefabricerad med rör, ventiler och kopplingstyper för Grundfos pumpar och nivågivare.
- Den förlängda bottenplattan förhindrar flytförmåga.
- Intag, kabelgenomföring och ventilation kan monteras efter behov vid installation.
- Enkel åtkomst till ventiler.
- Låsbart polyetenskydd.
- Brett utbud av pumpar och kontroller för alla behov.
Avloppsvattentransport från:
- En- och flerfamiljshus
- Industrier
- Institutioner
- Hotell
- Kontorsbyggnader
Funktioner:
- Enkel åtkomst till ventiler.
- Låsbart polyetenskydd.
Egenskaper
| Varumärke | Grundfos |
| Färg | Rostfritt |
| Djup | 820 mm |
| Diameter Inlopp | 50 mm |
| Material | Rostfritt stål, PE (polyeten) |
| Serie | PS |
| Produkttyp | Pumpstation |
| Bredd | 820 mm |
| Utförande | Djup: 2000 mm, Djup: 2500 mm |
| Höjd | 2000, 2500 mm |