Toalettstol IDO Glow Rimfree 60Mjukstängande Hårdsits, Spolande: 4/2 L
5 990 kr
GummimanschettGummimanschett Purus 110/90 för Plaströr
61 krMontagepaketInstallationspaket Danalim till Montering av WC-stol
249 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettstol IDO Glow Rimfree 60 med dolt S-lås har jämna och fina former och är helt utan spolkant vilket underlättar städningen. Det gör att bakterier och smuts inte har någonstans att gömma sig och toalettstolen är mer lättstädad och hygienisk. Toalettstolen har hel cisternkåpa med en separat innercistern för vattnet. På så vis undviks kondens på cisternkåpan och den blir också tystare vid återfyllning.
Varumärke
IDOBeskrivning
Toalettstol IDO Glow Rimfree 60 med dolt S-lås har jämna och fina former och är helt utan spolkant vilket underlättar städningen. Det gör att bakterier och smuts inte har någonstans att gömma sig och toalettstolen är mer lättstädad och hygienisk. Toalettstolen har hel cisternkåpa med en separat innercistern för vattnet. På så vis undviks kondens på cisternkåpan och den blir också tystare vid återfyllning.
Monteras med hjälp av medföljande skruvar, täckhattar medföljer för att täcka skruvhålen. Fresh WC, som ger doft och underlättar rengöringen, är standard och doseringstabletten stoppas i via spolknappen. Sitthöjd utan sits 42 cm. 4/2-liters dubbelspolning, finns även med enkelspolning. Inbyggt S-lås. Toalettstolen IDO Glow har vår rengöringsvänliga glasyr IDO Smart.
Toalettstol IDO Glow Rimfree 60 finns att köpa med vit mjuksits, hårdsits eller mjukstängande hårdsits.
Rengöring
Torka den med en mjuk ren trasa efter. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalcium kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Toalettstol IDO Glow Rimfree 60 finns att köpa med vit mjuksits, hårdsits eller mjukstängande hårdsits.
Rengöring
Torka den med en mjuk ren trasa efter. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalcium kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Recensioner
Anita MVerifierad köpare
för 7 år sedanBra produkt när man har egen borrad brunn med kallt vatten
Anita KVerifierad köpare
för 7 år sedanHade beställt en toalett med liten och stor spolning utan uttag för luktmedel. Fick nu en toalett som spolar blått, med bara en spolnings funktion. Det gillar jag inte Annars är toaletten Ok
Egenskaper
| Varumärke | IDO |
| Art.Nr. | 3626001201 |
| Produkttyp | Golvstående |
| Spolande | 4/2 l |
| Bredd | 355 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Djup | 635 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Glow |
| Montering | Skruvas |
| Material | Porslin |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Vattenlås | S-Lås |
| RSK-nr | 7803026 |
| EAN-nr | 6416129374207 |


