Toalettstol Ifö Sign 6860 med WC-Lim
Topptestad

Sign 6860 med WC-Lim
Beskrivning
Toalettstol Ifö Sign 6860 är behandlad med rengöringsvänlig glasyr Ifö Clean och godkänd enligt Nordisk kvalitetssäkring. Har en hel cisternkåpa för enklare rengöring och fri från kondens. Fresh WC hygienisk doseringslösning som standard vilket ger doft och underlättar rengöring genom en doseringstablett som stoppas i via spolknappen. Låg och kromad spolknapp som ger 4/2 liters dubbelspolning.
Specifikationer
- Inbyggt S-lås
- Sitthöjd 42 cm
- Svensktillverkad
- Mjuksits medföljer, är inte mjukstängande
- Blankkromad spolknapp 4/2 l för låg vattenförbrukning
Ifö Clean
Ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Gör det svårare för kalk och smuts att fästa. Förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Produkttyp | Golvstående |
| Spolande | 4/2 l |
| Bredd | 355 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Djup | 650 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Sign |
| Montering | Limmas |
| Material | Porslin |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits |
| Vattenlås | S-Lås |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Topptestad | Ja |




