Toalettstol Ifö Sign 6860
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Sign 6860
Beskrivning
Komplettera med Sensorkit Ifö Sign (art-nr: 98654) om du önskar beröringsfri spolning till toalettstolen.
Övrigt
- Inbyggt S-lås.
- Sitthöjd 42 cm.
- Svensktillverkad.
- Blankkromad spolknapp 4/2 l för låg vattenförbrukning.
Toalettstol Ifö Sign 6860 är behandlad med rengöringsvänlig glasyr Ifö Clean och godkänd enligt Nordisk kvalitetssäkring.
Ifö Clean
Ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Gör det svårare för kalk och smuts att fästa. Förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Dokument
Recensioner
Prisvärd och snålspolande
Bra och skön toalettstol
Fungerar som förväntat
Spolknapp känns bra och snygg klassisk design. Jag rekommenderar annan toalettsits än det som följer med. Jag valde denna då jag redan hade en annan sits.
Smidigt och billigt, leveransen fungerade bra
S-t bra holk. Rekommenderas
En helt ok stol som funkar och är stilren, spolar bra.
Bra toalettstol till bra pris.
Bra service rakt igenom.
Nöjd med allt, till och med kampanjpris! Från beställning till leverans hem till dörren utan problem! Högsta betyg till ByggHemma! Se till att ni fortsätter med att göra oss kunderna nöjda , så fortsätter vi att handla hos er.
Fungerar som en toalettstol ska
Verkade vara en bra toastol till ett bra pris
Bra pris på en bra produkt
Supernöjd med toastolen. Lätt att installera samt mycket bra funktionalitet.
Prisvärd samt att den blev hemlevererad.
Mycket bra köp.
Bra toastol, enkel att installera och ett bra pris
Dålig produktkontroll eftersom spolknappen fastnar vid användandet
Det är en bra och rengöringsvänlig produkt. Toppen med stavarna för rengöring. Smidig att installera där man kan välja mellan att limma fast den eller skruva fast den. Dessutom är den snygg med sina mjuka linjer.
Bra svensk produkt och pris. Lätt att montera.
Perfekt för våra behov
Toastolen motsvarar mina förväntningar men...... det finns ett hack i glasyren som varken jag eller rörmokaren uppmärksammade förrän stolen var uppburen o på plats. Jag bestämde mig för att inte reklamera med tanke på tid det skulle ta o med tanke på rent praktiska krångligheter. Hacket är fullt ut glaserat men borde upptäckts tidigt, alltså före glasering
Fin och prisvärd. Allt är perfekt.
Känd produkt till bra ppris
Gör sitt jobb
Fungerar bra så långt. Inga stopp i röret än, som det ofta blev i den gamla vi hade av annat märke. En tätning av skumplast mellan övre och undre delen känns som den kan bli ganska ofräsch efter ett tag. Ibland skvätter det upp lite vid spolning.
Enkelt att montera. Stilren toalett. Bra höjd. Myclet nöjda.
Bra toalttstol. Snygg design.
Allt är bra.
Bra toalettstol, lätt att rengöra, snygg och fräsch.
Enkel att montera, bra funktion
Den är räddaren i nöden
Bra toalettstol som spolar mycket bra även på halvspolning
Funkar bra, inga lustigheter. Vet inte vad en dyrare stol skulle kunna ge.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Art.Nr. | 686006011I |
| Typ | Golvstående |
| Spolande | 4, 4/2 l |
| Bredd | 355 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Djup | 650 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Sign |
| Spolknapp | Krom, Vit |
| Montering | Skruvas |
| Material | Porslin |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits |
| Vattenlås | S-Lås |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 686006597 |






