Toalettstol Laufen Kompas 825151 Rimless med Dolt S-lås för Limning inkl Mjuksits
3 816 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
gummimanschettGummimanschett Purus 110/90 för Plaströr
61 kr
Kompas 825151 Rimless med Dolt S-lås för Limning inkl Mjuksits
3 816 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettstol Laufen Kompas 825151 är tillverkad i porslin med kromad spolknapp och dolt S-lås. Toalettstolen är för limning, utan skruvhål, och levereras med en vit mjuksits.
Varumärke
LaufenBeskrivning
Toalettstol Laufen Kompas 825151 är tillverkad i porslin med kromad spolknapp och dolt S-lås. Toalettstolen är för limning, utan skruvhål, och levereras med en vit mjuksits.
Rimless
Toalettstolen är helt utan spolkant för bättre hygien då bakterier och smuts inte fastnar någonstans. De släta ytorna lämnar ingen plats där smuts och bakterier kan gömma sig.
KOMPAS
LAUFEN har tillsammans med den danska designern Hee Welling utvecklat en badrumsserie för de skandinaviska länderna. Kompas står för rena linjer, minskad materialanvändning och funktionell design i allra bästa nordiska tradition. Serien omfattar tvättställ i tre storlekar. Förutom den kantlösa väggmonterade toaletten innehåller Kompas tre kantlösa golvstående toaletter med inbyggd tank i typisk skandinavisk stil.
Toalettstolen är helt utan spolkant för bättre hygien då bakterier och smuts inte fastnar någonstans. De släta ytorna lämnar ingen plats där smuts och bakterier kan gömma sig.
KOMPAS
LAUFEN har tillsammans med den danska designern Hee Welling utvecklat en badrumsserie för de skandinaviska länderna. Kompas står för rena linjer, minskad materialanvändning och funktionell design i allra bästa nordiska tradition. Serien omfattar tvättställ i tre storlekar. Förutom den kantlösa väggmonterade toaletten innehåller Kompas tre kantlösa golvstående toaletter med inbyggd tank i typisk skandinavisk stil.
Recensioner
Lars EVerifierad köpare
för 1 år sedanToaletten är mycket bra , leveransen undermålig dhl ställde bara ned leveransen på trottoaren. Grabben som bytte den gamla mot var duktig men ville inte tala på svenska men på engelska vilket var helt okej . Priset för installation och bortförandet av gamla var Skyhögt trots rot !! Hela arbetstiden i min lägenhet var 50 minuter. Vid köpet av toaletten fick jag känslan av att locket var mjukgående ned till stolen.
+ Snygg
- Locket bedrövligt !!
Egenskaper
| Varumärke | Laufen |
| Art.Nr. | H8251510007831 |
| Typ | Golvstående |
| Spolande | 4,5/3 l |
| Bredd | 360 mm |
| Höjd | 850 mm |
| Djup | 650 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Kompas |
| Montering | Limmas |
| Material | Porslin |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits |
| Vattenlås | Dolt S-lås |
| Sitthöjd | 430 mm |
| RSK-nr | 7803018 |
| EAN-nr | 7612738353834 |




