Verktygssats Teng Tools TEFXV11 1 000 V
3 231 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Godkänd för arbete på strömförande utrustning upp till 1 000 V. Integrerad skyddsisolering i två färger som tydligt indikerar eventuell skada Testare för mätning av kretsar (100–250 V) medföljer. Verktygen hålls på plats i formskuret, trefärgat skumgummi som tydligt visar var varje verktyg ska ligga. Utformad för att passa exakt i serviceväskorna Teng Tools TC-SC och TC-6T. Utformad och tillverkad enligt DIN 5264, DIN ISO 8764 och IEC 60900 (EN 60900)
Varumärke
Teng ToolsBeskrivning
Godkänd för arbete på strömförande utrustning upp till 1 000 V. Integrerad skyddsisolering i två färger som tydligt indikerar eventuell skada Testare för mätning av kretsar (100–250 V) medföljer. Verktygen hålls på plats i formskuret, trefärgat skumgummi som tydligt visar var varje verktyg ska ligga. Utformad för att passa exakt i serviceväskorna Teng Tools TC-SC och TC-6T. Utformad och tillverkad enligt DIN 5264, DIN ISO 8764 och IEC 60900 (EN 60900)
Egenskaper
| Varumärke | Teng Tools |
| Art.Nr. | 285500104 |
| Längd | 433 mm |
| Produkttyp | Verktygssats |
| Tillverkarens Art.Nr. | TEFXV11 |
| Bredd | 267 mm |
| Antal Delar | 6 |
| Höjd | 37,5 mm |
| EAN-nr | 5020385011601 |
