Luftridå Frico PAF2500 E Elvärme
fr.11 139 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

PAF2500 E Elvärme
11 139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Varumärke
FricoBeskrivning
Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Rekommenderad installationshöjd kan variera beroende på den aktuella lokalen.
Styrsystemet beställs separat.
Styrsystemet beställs separat.
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Färg | Vit/Grå |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 345 mm |
| Höjd | 210 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Pamir |
| Produkttyp | Luftridå |
| Luftflöde | 1450 m3/h, 2200 m3/h, 2900 m3/h |
| Effekt/prestanda | 5000, 8000, 10000, 12000, 16000 W |
| Vikt | 19, 20, 30, 32, 36, 40 kg |
| Bredd | 1050, 1560, 2050 mm |
