Golvlist Grimslöv Trä List 21x120 mm Allmoge Obehandlad
Lägsta totalpris 470:-
235 kr/st
Golvlist Grimslöv Trä List 21x120 mm Allmoge Obehandlad
2 st / 470 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvlist Grimslöv Trä List 21x120 mm Allmoge Obehandlad är en golvlist, eller sockel som det också heter, som ofta används för att spika fast i väggen i kant med golvet vilket gör att glipan mellan golv och vägg döljs samtidigt som den skyddar väggbeklädnaden så som tapen eller färgen vid t.ex. dammsugning.
Varumärke
Grimslöv Trä & ListBeskrivning
Golvlist Grimslöv Trä List 21x120 mm Allmoge Obehandlad är en golvlist, eller sockel som det också heter, som ofta används för att spika fast i väggen i kant med golvet vilket gör att glipan mellan golv och vägg döljs samtidigt som den skyddar väggbeklädnaden så som tapen eller färgen vid t.ex. dammsugning.
Sockeln har en rundad kant och en spetsig kant ut mot den synliga sidan, baksidan är platt eller lätt kupad. Att sockeln har en spetsig kant lämpar sig bra då den ska fästas intill golvet vilket gör att det sluter tätt så ingen skugga bildas.
Egenskaper
| Varumärke | Grimslöv Trä & List |
| Art.Nr. | SO21120KI6 |
| Träslag | Furu |
| Längd | 2400 mm |
| Tjocklek | 21 mm |
| Typ | Golvlist |
| Utförande | Allmoge |
| Material | Trä |
| Yta | Obehandlad |
| Höjd | 120 mm |
