Kvartstav Grimslöv Trä List 14x14 mm Lackad Mahogny
Lägsta totalpris 358:-
179 kr/st
Kvartstav Grimslöv Trä List 14x14 mm Lackad Mahogny
2 st / 358 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kvartstav Grimslöv Trä List 14x14 mm lackad mahogny är en list som i profil liknar en kvarts, en fjärdedels, cirkel och används oftast till att sätta i innerhörn för att göra kanten mjukare och rundare mellan två väggar, som taklist eller andra ställen där hörn bildas. Den kan även fungera som en typ av tröskel vid mindre nivåskillnader.
Varumärke
Grimslöv Trä & ListBeskrivning
Kvartstav Grimslöv Trä List 14x14 mm lackad mahogny är en list som i profil liknar en kvarts, en fjärdedels, cirkel och används oftast till att sätta i innerhörn för att göra kanten mjukare och rundare mellan två väggar, som taklist eller andra ställen där hörn bildas. Den kan även fungera som en typ av tröskel vid mindre nivåskillnader.
Egenskaper
| Varumärke | Grimslöv Trä & List |
| Art.Nr. | VI1414MAONL |
| Träslag | Mahogny |
| Längd | 2400 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Typ | Kvartstav |
| Material | Trä |
| Yta | Naturlackad |
| Höjd | 14 mm |
