Kakel Classico Vit Blank 20x50 cm
Pris/frp 268,66:-
266 kr/m²Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kakel Classico. Klassisk vit platta i flera former och storlekar. En bra basplatta för såväl små som stora projekt. Classico har rundad kant.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Kakel Classico. Klassisk vit platta i flera former och storlekar. En bra basplatta för såväl små som stora projekt. Classico har rundad kant.
Classico är stilren, enkel att montera och passar in i de flesta badrumsmiljöer. Tack vare glasyren kan varken smuts, bakterier eller mögelsporer fästa på plattan och kakel. Kakel som passar utmärkt som väggbeklädnad i alla typer av inomhusmiljöer.
OBS! Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång. Priset ovan visas i kvadratmeter men produkten säljs endast i hela pkt. En omräkning av kvadratmeter till hela pkt görs när du lägger varan i varukorgen. Kaklet körs hem till din tomtgräns, enkelt och bekvämt för dig som kund.
OBS! Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång. Priset ovan visas i kvadratmeter men produkten säljs endast i hela pkt. En omräkning av kvadratmeter till hela pkt görs när du lägger varan i varukorgen. Kaklet körs hem till din tomtgräns, enkelt och bekvämt för dig som kund.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 451192 |
| Mått | 20x50 cm |
| Produkttyp | Kakel |
| Kant | Rund |
| Yta | Blank |
| Frostsäker | Nej |
| Antal (m2/frp) | 1,01 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 10 st/frp |
| Tjocklek | 8 mm |
| Serie | Classico |
| Färg | Vit |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Längd | 50 cm |
| Mönster | Enfärgad |
| Form | Rektangulär |
| Användningsområde | Inomhus |
| Bredd | 20 cm |


