Klinker Bricmate B11 Concrete Grey 10x10 cm
BEGRÄNSAT ANTAL KVAR!
Pris/frp 234:-
289 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

B11 Concrete Grey 10x10 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

B Concrete är en formpressad, frostsäker & genomfärgad granitkeramik för golv & vägg. Genomfärgad granitkeramik är optimal vid läggning både inomhus och i offentliga miljöer. B Concrete är tillverkad med Inkjet-teknik och varierar i nyans och mönster vilket ger en levande kalkstenskänsla.
Varumärke
BricmateBeskrivning
B Concrete är en formpressad, frostsäker & genomfärgad granitkeramik för golv & vägg. Genomfärgad granitkeramik är optimal vid läggning både inomhus och i offentliga miljöer. B Concrete är tillverkad med Inkjet-teknik och varierar i nyans och mönster vilket ger en levande kalkstenskänsla.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Recensioner
IngerVerifierad köpare
för 1 månad sedanSnygg och bra kvalitet.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 23703 |
| Mått | 10x10 cm |
| Typ | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal | 0,81 m2/frp |
| Antal | 82 st/frp |
| Tjocklek | 9 mm |
| Serie | B Concrete |
| Färg | Grå |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Storlek | 10x10 cm |
| EAN-nr | 8029799235396 |

