Klinker Bricmate J0505 Norrvange Beige 5x5 cm
Pris/frp 1 929:-
1 948 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

J0505 Norrvange Beige 5x5 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bricmate J Norrvange är en granitkeramik i varm jordnära kulör med matt yta. Mycket naturtrogen, detaljerad och rik på variation med fossilliknande och naturliga detaljer. Inspirerad av den gotländska kalkstenen med samma namn
Varumärke
BricmateBeskrivning
Bricmate J Norrvange är en granitkeramik i varm jordnära kulör med matt yta. Mycket naturtrogen, detaljerad och rik på variation med fossilliknande och naturliga detaljer. Inspirerad av den gotländska kalkstenen med samma namn
OBS! En bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 36505 |
| Mått | 48x48 cm |
| Typ | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal | 0,99 m2/frp |
| Antal | 11 st/frp |
| Tjocklek | 9 mm |
| Serie | J Norrvange |
| Färg | Beige |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Mönster | Kalksten |
| Form | Mosaik |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Nätstorlek | 30x30 cm |
| Storlek | 5x5 cm |
| EAN-nr | 7340180902835 |




